Wtorek 19 marca 2024 Dziś imieniny obchodzą: Cyryl, Edward

Akcja zbiórka

Uwaga : prosimy o uważne sprawdzanie osób odpowiedzialnych za zbiórki w Państwa regionie.

Fundacja Pomocy Nowy Świat z siedzibą w Katowicach przy ul. Piastów 11 lok 222 na zlecenie Ośrodka Edukacji Partner prowadzi nadal działalność zbiórkową:

W bieżącym roku kontynuujemy działalność pod nazwą Akcja „Zbiórka”, dla Ośrodka Edukacji Partner w ramach pozwolenia Partner 2014.  Akcja jest adresowana do wszystkich chętnych, którzy zechcą nam pomóc w jej realizacji. Otóż przez zbiórkę odzieży używanej, makulatury, artykułów które czasem zawalają nam szafy, składziki, piwnice, czy strychy możemy pomóc tym, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Pod opieką naszego Ośrodka Wsparcia Integracji  mamy ponad 1000 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej uczęszczającej do placówek szkolnictwa specjalnego wspieranych przez nas od wielu lat. Znamy potrzeby naszych podopiecznych i wiemy że wielu z nich wywodzi się z rodzin trudnych. To eufemizm lecz oddający najwierniej sytuację. Nie zawsze oznacza to rodzinę patologiczną. Czasem problem opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym sprawia że ludzie ci nie radzą sobie życiowo i społecznie zwłaszcza w dobie słabej wydolności niektórych instytucji Państwa. Nie mamy zamiaru ich wyręczać niemniej jednak nie chcemy i nie możemy być obojętni. Razem możemy to zmienić.

Poprzez naszych koordynatorów możecie Państwo nam pomóc w tym zadaniu.

Za zbiórkę na terenie województwa:

śląskiego prowadzona jest zbiórka : powiaty grodzkie miasta (gminy miejskie): Gliwice i powiaty: gliwicki, tarnogórski i raciborski powiaty grodzkie miasta (gminy miejskie): Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze i Żory, powiaty: będziński, bielski,  bieruńsko-lędziński, cieszyński, gliwicki, kłobucki , lubliniecki, mikołowski, myszkowski, pszczyński, rybnicki, wodzisławski, zawierciański, żywiecki

Koordynator – Pan Sebastian Ciomek dostępny pod numerem telefonu: +48 668 671 549.

Na terenie  małopolskiego : powiaty:. powiat bocheński, chrzanowski, krakowski, myślenicki, olkuski, oświęcimski, wadowicki, wielicki nie prowadzimy działalności

Próby prowadzenia zbiórki w naszym imieniu są  oszustwem, prosimy o ostrożność.

świętokrzyskie : powiaty: buski, jędrzejowski, kazimierski, kielecki, konecki, pińczowski, opatowski, ostrowiecki, sandomierski, skarżyski, starachowicki, staszowski, włoszczowski

Koordynator – Pan Aleksander Pajek dostępny pod numerem telefonu: +48 601 361 805

podkarpackiepowiaty bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jarosławski, jasielski,  kolbuszowski,  krośnieński, leski, leżajski, lubaczowski, łańcucki, mielecki, niżański, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki,  stalowowolski, strzyżowski, tarnobrzeski.

małopolskie : powiaty : brzeski, dąbrowski, gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski ,  suski, tarnowski , tatrzański.

Koordynator – Pan Jerzy Sołek dostępny pod numerem telefonu: +48 729 125 471

mazowieckie: miasto stołeczne Warszawa

Koordynator – Pan Piotr Szyller dostępny pod numerem telefonu : + 48 501 038 050

mazowieckie: powiaty przysuski, szydłowiecki, radomski, zwoleński, lipski.

kujawsko – pomorskie: miasta na prawach powiatu : Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław

powiaty: aleksandrowski, brodnicki, bydgoski, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, nakielski, radziejowski, rypiński, sępoleński, świdnicki, toruński, tucholski, wąbrzeski, włocławski, żniński.

nie prowadzimy działalności

Próby prowadzenia zbiórki w naszym imieniu są  oszustwem, prosimy o ostrożność.

opolskie: powiat grodzki miasto (gmina miejska): Opole, powiaty :  nyski,  opolski, kluczborski, oleski, krapkowicki, kędzierzyński.

Koordynator – Pan Adam Cieślik dostępny pod numerem telefonu : +48 504 304 706

wielkopolskie : powiaty: Jarociński, Krotoszyński, Ostrowski, Ostrzeszowski, Kępiński, Kaliski, Turecki, Kolski, Koniński, Pleszewski

Koordynator: , Bartosz Dajczak, dostępny pod numerem telefonu : +48 606 281 376

lubuskie : gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, wschowski, zielonogórski, żagański, żarski

nie prowadzimy działalności

Próby prowadzenia zbiórki w naszym imieniu są  oszustwem, prosimy o ostrożność.

Nasze pojazdy opatrzone są logiem Fundacji, pracownicy mają stosowne dokumenty.

One Response to “Akcja zbiórka”